Executive coaching

Executive Coaching je koučování určené pro majitele, členy správních orgánů, generální ředitele a top management.
Koučové jsou akreditovaní a mají mnoho let zkušeností z práce s těmito klienty. Kromě vynikajících koučovských dovedností mají podnikatelské myšlení a cítění, vlastní manažerské a podnikatelské zkušenosti a jsou vyzrálými osobnostmi, které mohou být těmto klientům partnery.
Na této úrovni poskytujeme komplexní služby. To znamená jak osobní rozvoj lidí, tak zároveň poradenství v oblasti řízení sociálních systémů (firem, holdingů,..). Spojujeme tak v jednom schopnosti psychologů a psychoterapeutů s rozhledem a zkušenostmi poradců v podnikání ve světě. Koučové musí mít nejen plnohodnotnou koučovskou, ale také psychoterapeutickou kvalifikaci.

Navíc nad běžné přínosy koučování (viz. Co je to koučování?) se Executive Coaching vyznačuje těmito charakteristikami:

  • obsahuje speciální poradenství pro řízení a rozvoj firemních sociálních systémů
  • umí zacházet s firmou jako celkem, analyzovat a měnit systémová nastavení
  • má mnoho nástrojů, jak zacházet se vztahy a procesy uvnitř i vně firmy
  • vede partnery k myšlení ve všech souvislostech celé firmy, jejích vztahů k akcionářům, zákazníkům a státu a strategie do budoucnosti
  • zvyšuje celkovou efektivitu řízení lidí a prozákaznickou orientaci
  • je mocným nástrojem pro krizovou intervenci, rychlé „postavení firmy na nohy“

Příklad reference:

„Ve chvíli, kdy každý přírůstek výstupu si žádá stále více. A vy sám cítíte, jak se blížíte k vlastnímu potenciálnímu maximu. Je tato chvíle, přesně tím okamžikem, kdy se začínáte zajímat o něco, někoho, kdo ve vás může probudit něco nepoznaného. Určitě s koučem neporučíte větru, dešti. Nezměníte svět. Stále jen budete zrnkem prachu. Ale co je vzrušující? Budou vám pokládány otázky, které vám nikdo, ani vy sám sobě nepoložíte. Vaše odpovědi, vy sám, se měníte, překračujete obvyklá schémata. Opouštíte svá chráněná území. Přestáváte se bát věcí, kterým jste se záměrně vyhýbali. Učíte se, jak malé dítě, zacházet s nejistotou a chaosem. Nehledáte na vše kolem vysvětlení a odpovědi. Pomalu a nejistě nakukujete do světa moudrosti a učíte se zdravé pokoře.
A jak se cítíte při tom všem? Jako dítě, které objevuje něco nového. Jedná se o velmi emotivní zážitek, který si dovolím popřát i Vám.
Klíčovým aspektem pro mne již byla samotná volba osoby kouče. Je to chemie. Víte co potřebujete. Hledáte někoho, osobnost, která Vás osloví. Měl jsem štěstí. V osobě Kláry Hejdukové se mi dostává dynamického kouče, poradce a terapeuta v jedné osobě. Navíc i její vlastní úspěšná podnikatelská zkušenost je pro mě inspirací. Spolupráce začala na individuální měsíční bázi, na jaře roku 2008. Stále pokračuje a dny spojené s koučováním patří mezi dny, kdy se cítím nejlépe. V letošním roce společnost E-Consulting Czech rozšířila spolupráci se Systemickým institutem o skupinové koučování manažerů. Jsem přesvědčený, že se jedná o výtečnou investici v současné turbulentní době.
Děkuji okamžiku, kdy jsem se rozhodl a děkuji Kláře za trpělivost a přeji nám hodně energie do dalších setkání.“
Ing. Daniel Pristach, Managing Director, E-Consulting Czech s.r.o., (2010)

 

„I have been working with Klara Lauritzenova for the last 5 years. She has been both a personal coach and also coaching other people at the AVG Technologies group.

Klara has been tremendously helpful in general coaching as our business grew rapidly from $40m to $400m in revenue in the last 7 years. She is very able to identify issues and assist in the resolution of those issues. Her practical approach provides insight and clarity of thought to augment her theoretical knowledge. In particular, she has provided great support as the company has expanded internationally and new cultures and nationalities have come into the organization and helped me and the company develop appropriately.

I work as CFO as AVG and have been employed by them since 2007. Some words on the profile of AVG are below

AVG is the online security company for devices, data and people. AVG’s mission is to simplify, optimize and secure the Internet experience, providing peace of mind in a connected world. By choosing AVG’s software and services, users become part of a trusted global community that benefits from inherent network effects, mutual protection and support. AVG has grown its user base to 177 million active users as of December 31, 2013 and offers a protection, performance and privacy products and services suite to consumers and small businesses including Internet security, performance optimization, mobile security, online backup, identity protection and family safety software. AVG was founded in Brno in 1991 and listed on the New York Stock Exchange in 2012. The company had over $400m of revenue in 2013 and employees over a 1,000 people in various locations worldwide including Czech Republic, United States, Israel, Canada, United Kingdom and the Netherlands.“