loumova_cb

Profese

Lektorka měkkých dovedností (koučování, dovednosti vyjednávání a efektivní komunikace, vedení lidí, práce s vlastním potenciálem, čas a priority a další); systemický kouč (Akreditovaný profesionální kouč ČAKO), tvůrce a organizátor vzdělávacích projektů a kurzů, systemický psychoterapeut (soukromá terapeutická práce – individuální a rodinná terapie). Vystupuje ve sdělovacích prostředcích (Český rozhlas) a píše články do odborných časopisů.

Kvalifikace

Ped.f.UK Praha, rigorózní zkouška
Rodinná terapie (certifikát IRT Praha), Systemická terapie (systematický 7-letý výcvik v systemickémpřístupu-certifikát, Institut pro systemickou zkušenost, Praha), Narativní terapie (certifikát ISZ, Praha), Koučování a moderování (Newton Solutions Focused), Akreditovaný profesionální kouč (Česká asociace koučů)

Praxe a spolupráce

2008 – nyní: Systemický institut, s.r.o. – konzultant a kouč
1992 – nyní: soukromá terapeutická a konzultantská praxe, přednášková činnost na VŠ(MUP), spolupráce se soukromou ZŠ Školou Hrou, Českým rozhlasem a Českou televizí atd.

Další funkce a členství

Členka České asociace koučů; členka České systemické společnosti; členka SOFT

Jazyky

Čeština – rodný jazyk
Angličtina – středně dobře
Němčina – hovorově
Ruština – hovorově

Jak se stalo, že jste tím, kým jsem.. (profesně)

Snaha ovlivňovat to, co jde ovlivnit, respekt vůči toku života a věcem, které přináší k přijetí, kombinace potřeby živého dobrodružství a smysluplného povolání, schopnost počkat si na správný čas a správné lidi, poznat své nadání a najít v sobě chuť a vůli ho rozvíjet. Být s lidmi a umět být užitečná. Taková je teď, pevně věřím, moje profese.

Odkud a kam jdu (nebo si to myslím)

Od zaměření se na sebe v kontextu života (nejčastější otázka „proč mi to dělají?“), přes opomenutí sebe pro ostatní, přes období „bez kontaktu se zemí“,k opětovnému zaměření se na sebe, v tomto životě, na této zemi v tomto čase a se snahou skrze toto vše se pochopit (nejčastější otázka „co dělám proto, že se mi děje..?) :-).

Jací klienti mě vyhledávají

Milí a laskaví lidé, se smyslem pro humor, s očekáváním místy až nadpřirozených dovedností, inteligentní, s důrazem na efektivitu, tvůrčí, s fantazií, nadstandardní v očekáváních přístupu, poctiví, hledající.

Moje vize

Rozvíjet smysluplné způsoby práce se sebou samotným, s lidmi v týmech i organizacích, prosazovat a přesvědčovat o potřebě efektivní, rozvíjející a etické práce s lidským potenciálem.

Moje hodnoty

Zdraví. Láska. Svoboda. Nezávislost (v dobrém slova smyslu). Příroda.

Moje oblíbené teze

Jediný, co se ukázalo mít v životě smysl, bylo bej slušnej ke svým bližním. :-)

Reference

Allianz pojišťovna
GARP
Mareco
Psyma
MF ČR
Cordeus
Modrá Pyramida
UNIQA
Wustenrot
Frekvence 1
Institut environmentálních studií (Veolia Voda)
Severočeské vodovody a kanalizace (SČVK)
Český rozhlas
a další..