Komplexní výcvik Stát se inspirací – PŘESAH
Vize: pomáhat lidem stát se vědomými bytostmi, aby dosáhli svého štěstí a zároveň dokázali účinně pomáhat ostatním.
Chcete se stát zralým a moudrým člověkem, který je inspirací pro ostatní? Chcete docílit mistrovství v práci s lidmi? Pak je tento výcvik právě pro vás. Program je tříletý, ale každý ročník má samostatný tvar, nemusíte se tedy zavázat k účasti v celém výcviku.
Program vám umožní na sobě kontinuálně pracovat do hloubky a rozvojem své osobnosti vytvořit dostatečnou vnitřní sílu pro sebe i pro ostatní. Dále vám poskytne ucelené vzdělání a dovednosti pro práci s lidmi.
Základním zdrojem 2. ročníku je gestalt přístup.
Cílová skupina
3. ročník je určen pro již praktikující pomáhající profesionály. Podmínkou je mít za sebou alespoň jeden ucelený výcvik pro pomáhající profesionály.
Přesahová témata:
Přesahovými tématy mám na mysli vše, co nelze uchopit pouze hlavou a logikou, a přesto v našich životech hraje významnou roli. Skutečný profesionál v práci s lidmi potřebuje mít představu o tom, jak funguje svět, mít přístup ke své intuici a především neustále pracovat na rozvoji své vlastní osobnosti. V tomto ročníku dáme prostor „zázrakům“:-).
Metody práce
Zážitková práce s jednotlivcem i se skupinou, včetně konstelací a konstelačních náhledů. Domácí samostudium.
Přednosti našeho výcviku:
- Budeme pracovat v hloubce (i na podvědomé a nevědomé úrovni) pod vedením velice zkušených lektorů.
- Kromě nabírání zkušeností pro práci s druhými lidmi budeme zažívat především vlastní osobnostní rozvoj.
- Budete rovnoměrně rozvíjet jak svoji intuici, pracovat se svým tělem, emocemi a pocity, tak svoji sebereflexi, tedy pracovat se svým myšlením.
- Vaši průvodci vám budou hojně ukazovat svoji práci, abyste se mohli inspirovat jejich zkušenostmi při hledání vlastní cesty.
- Lidé jsou do skupiny vybraní tak, aby se navzájem inspirovali a obohacovali a pokud možno vytvořili komunitu a celoživotní přátelství.
Cíle 3. ročníku
* Myšlení: přemýšlet o sobě jako o součásti celku, propojit se s tím, co nás přesahuje
* Dovednosti: praktikování pomáhajících rozhovorů s využitím různých přístupů a technik
Rozsah ročníku
Prezenčně 144 hodin (tj. 18 dní), z toho s lektory 16 dní a 2 dny ve svépomocných skupinách.
Data konání
15. – 16. ledna 2026
5. – 6. března
16. – 17. dubna
15. května
18. – 19. června
červenec, srpen: svépomocné skupiny
10. – 11. září
15. – 16. října
20. listopadu
prosinec: svépomocné skupiny
14. – 15. ledna 2027
Místo konání
Centrum Šestý smysl, Široká 14, Praha 1 – Staré Město. Dole na zvoncích šipkami najeďte na Šestý smysl a zvoňte – bzučákem otevřeme dveře a pak je to v 1. patře po levé straně. Každý den 9—17 hodin.
Cena za jeden ročník
43 000 Kč včetně DPH pro soukromé plátce a navíc s DPH pro plátce—organizace.
Včasná platba do konce září 2025: 39 000 Kč včetně DPH pro soukromé plátce a navíc s DPH pro firemní plátce.
Program
Program se vždy přizpůsobuje přáním účastníků, tvoří se tedy v interakci s nimi. Tento přehled je tedy pouze orientační.
Systemické zákony – rodiny a organizace
Podíváme se na to, na jakých principech fungují všechny sociální systémy, především rodiny a organizace. Budeme hledat jejich manifestaci v našich vlastních životech a systémech. Seznámíme se s konstelacemi jako nástrojem pro proniknutí do hlubších úrovní systému a nacvičíme si jednoduché konstelační formáty pro práci s klienty.
Spiritualita
Budeme se zabývat tím, jak funguje svět z duchovního hlediska. Podíváme se na základní principy všech spirituálních směrů a ukážeme si, jak je využít nejen pro práci na sobě, ale i při práci s klienty. Konkrétně se budeme zabývat například těmito koncepty: iluze odcizení, kořeny zla, ego a osobnost, iluze a realita, problém viny, čas a přítomný okamžik, válka proti sobě, odpuštění, uzdravování ad.
Párová a rodinná terapie
Ukážeme si, v čem se liší individuální a párová či rodinná terapie, včetně etického hlediska. Pronikneme hlouběji do dynamiky partnerství a projdeme si některé nejužitečnější způsoby práce s párem a rodinou.
Psychiatrické diagnózy a terapie
Propojíme svět psychiatrických diagnóz a psychofarmak se světem terapeutickým. Budeme se základně orientovat v diagnostickém manuálu psychických poruch i v základních skupinách psychofarmak v rozsahu potřebném pro praktikujícího terapeuta. Pojmenujeme základní hladiny fungování klientů (neurotická, hraniční, psychotická) a podíváme se na to, jak je rozpoznat. Vysvětlíme si, jak převažující funkční hladina ovlivňuje terapeutický vztah, prožívání terapeuta, rychlost terapeutické změny a dostaneme základní vodítka, jak s různými typy klientů terapeuticky pracovat.
Obranné mechanismy
Projdeme si nejčastější obranné mechanismy, se kterými se můžeme setkat v praxi. Jejich rozpoznávání nám umožní nejen efektivnější práci s klienty, ale také nám nabídne najít si své vlastní obranné mechanismy a způsob, jak tyto nástroje ega postupně rozpouštět.
Systémové myšlení
Podle preference účastníků vybereme témata, která je nejvíce zajímají. Mohou se týkat například pákového efektu, systémových problémů, realizace systémových změn, nesystémového myšlení, vyvažování extrémů, jednoduchých pravidel atd.
Práce se skupinami/týmy
Ukážeme si, v čem je práce se skupinou jiná než s jednotlivcem a naučíme se jednoduchou metodiku pro týmové koučování.
Tvorba metodik
Poznáme základní principy pro tvorbu metodik pro práci se skupinou a zkusíme si prakticky takovou metodiku vytvořit.
Enneagram
Seznámíme se s nejstarší a nejkomplexnější diagnostikou jednotlivých typů osobností. Ne proto, abychom sebe či klienty diagnostikovali, ale abychom získali další nástroj pro vlastní sebepoznání a osobnostní rozvoj.
Přihláška na akci
Komplexní výcvik Stát se inspirací – PŘESAH
Průvodci programem

Ing. Klára Lauritzenová

Dr. Magda Loumová

MUDr. Elena Křivková
Dotazy
Vaše případné otázky posílejte na lauritzenova@systemicky-institut.cz