dvorak2_cb

Akreditovaný kouč (I. stupeň, Česká asociace koučů)

Vzdělání

Filosofie, teologie a historie (1986-1994: magisterské a doktorandské studium, Karlova universita Praha a Humboldt Universität Berlin), Management a PR (1995-1998: specializační studium, různé instituce, Německo), Individual Development (1998-1999, certifikát, 120 hodin, Grid International Inc., Austin, USA), Team Development (2000-2002, certifikát, 120 hodin, Grid International Inc., Austin, USA), Systemické individuální koučování (2003 – 2004, certifikát, 104 hodin, Newton Solutions, Praha), Systemické skupinové koučování (2008 – 2009: certifikát, 115 hodin, Expertní skupina Callisto, Praha), Consultancy Coaching (2010: certifikát, 55 hodin, Grid International Inc., Austin, USA), Systemická supervize (2011-2012: certifikát, 220 hodin, ISZ-Management centrum, ČR).

Praxe (od roku 1993)

Dosud více než 2 600 koučovaných hodin, více než 100 klientů v koučování a 120 ve výcvicích koučů.

2014 – nyní: SynerCube GmbH a Systemický institut s.r.o. – senior kouč a facilitátorpro firemní změnové projekty, člen Czech Grid Group

1999 – 2013: Grid International CZ s.r.o. – spoluzakladatel společnosti a její výkonný ředitel, senior konzultant, facilitátor a systemický kouč pro firemní změnové projekty
1998 – 1999: Graddo a.s – zákaznický manažer divize kabelových svazků SMART a následně manažer prodeje reklamních služeb v dceřiné společnosti Pragokoncert a.s.
1994 – 1998: Humboldt Universität Berlin – předseda Personální rady, personální řízení 1300 zaměstnanců
1993 – 1994: Humboldt Universität Berlin – vedoucí oddělení universitní knihovny
1992: Volkshochschule Berlin Neukolln – lektor v oblasti historie

 

Současné funkce a členství

Vedle své poradenské a koučovací praxe jsem certifikátorem facilitátorů rozvojových firemních programů dle koncepce Managerial Grid® pro Českou a Slovenskou republiku. Také působím jako prezident České asociace koučů a člen správní rady Nadačního fondu GRID. Několik let jsem byl členem výkonného výboru Business Leaders Forum a jsem dlouholetým členem Německé Komenského společnosti.

Reference

Arcadis CZ, a.s.: Václav Hořejší (předseda představenstva), Jan Kárník (ředitel divize), Radek Bernard (manažer divize), Berner, spol. s r.o.: Libor Klement (obchodní ředitel), Petr Hendrych (obchodní ředitel), Josef Škramovský (manažer obchodu), B-J Holding a.s.: Petr Jančura (předseda představenstva), D.A.S. pojišťovna právní ochrany, a.s.: Jitka Chizzola (předseda představenstva), Roman Flek (manažer obchodního oddělení), Miroslav Ježek (manažer právního oddělení), Globus ČR, k.s.: Karl-Josef Ochs (jednatel), Werner Eberhart (manažer logistiky), Eliška Berková (manažerka rozvoje lidských zdrojů), Geofos s.r.o.: Zuzana Hreusová (jednatelka), Grosz-Beckert Czech s.r.o.: Ingo Zimmermann (ředitel divize), Honeywell spol. s .r.o.: Jiří Tomíček (CEO HTS), Blanka Říhová (HR Leader CEE), Jiří Frint (projektový manažer), Jan Michal (vedoucí divize), Omnitron s.r.o.: Jiří Kapitán (jednatel a majitel), Sanofi-Aventis, s.r.o.: Ivo Nedvěd (ředitel divize), Spinoco, a.s.: Pavel Chlupáček (člen představenstva), Spolana a.s.: Jana Tonová (finanční ředitelka), Telefónica O2, a.s.: Jana Vyhlídalová (ředitelka reklamních a informačních služeb), UniCredit Bank Czech Republic, a.s.: Aleš Skála (vedoucí oddělení), Unient Communications, a.s.: Otakar Seďa (předseda představenstva), Lukáš Vecko (člen představenstva), Jan Kortus (ředitel obchodu), VELUX Česká republika, s.r.o.: David Brož (generální ředitel), Jana Mašatová (produktová manažerka) a další…..

Co pro mě znamená koučování

Způsob, jak pomáhat lidem ve firmám budovat vynikající pracovní vztahy, které vedou k výjimečným výkonům. Své koučování chápu jako netradiční způsob práce s jednotlivci či skupinami lidí v odpovědných nebo rozhodujících funkcích. Jde o kontinuální proces, který může být zaměřen jak na rozvoj specifických dovedností, řešení osobních problémů ovlivňujících pracovní výkon nebo vyplývajících z pracovní zátěže (rovnováha mezi privátním životem a kariérou), tak i na přípravu konkrétních rozhodnutí, např. při plánování organizačních změn nebo plnění zadaných cílů. Individuální koučování může výborně posloužit i jako příprava na postup ve firemní hierarchii.

Jak se stalo, že jste tím, kým jsem.. (profesně)

Obešel jsem kus světa, abych po universitách získal poklady moudrosti a objevil přitom jednoduchou pravdu: důležitější než mít je být. A tak jsem začal vyhledávat výzvy, které vedou dál, dopředu a v jednu chvíli se ukázalo, že to lidi zajímá, že je mohu inspirovat a tak „být průvodcem karavany při hledání oázy“ se stalo mým životním posláním.

Co mám na sobě rád

Své pevné zakotvení mezi nebem a zemí, které mi umožňuje spojit dynamické předávání energie a zároveň tiché nahlížení pod povrch věcí.

Co u sebe chci změnit

Stále lépe balancovat pracovní a osobní život, všechno nemusí být hotové hned.

Jaký typ klientely přitahuji

Aktivní a otevřené lidi bez rozdílu pohlaví, kteří chtějí dosahovat náročné cíle, nebojí se změn a své profesní působení chápou v širších souvislostech celého svého života.

Moje vize

Vracím lidské existenci duchovní rozměr. Mým prostřednictvím vznikají věci, které proměňují tento svět o kousek víc v místo, kde je krásné žít.

Moje hodnoty

Láskyplná naděje – pozitivní přístup ke všemu, co nás na této planetě obklopuje, je pro mě základem všeho. Umožňuje nám radovat se, dávat a přijímat, koukat dopředu a těšit se na to, co nás čeká za příštím rohem (těším se i na to, co bude za prahem smrti).

Společenství – harmonické mezilidské vztahy mezi živými bytostmi přinášejí na tento svět hřejivé teplo. A protože vím, že nevznikají sami od sebe, tak do nich pilně investuji hodně své energie (vedle manželky okolo sebe mám ještě 9 dětí).

Rozvoj bez konce – každý z nás je jedinečným konstruktérem reality a jaké si to udělá, takové to bude mít. Nic není definitivně dáno, všechny hranice jsou překonatelné, jen chtít (svou prací lidem pomáhám, aby chtěli)

Moje oblíbené teze

Co chcete, aby lidé činili vám, čiňte vy jim.